Cонячна електростанція для приватного будинку | Домострой
Поиск
Рубрики

Cонячна електростанція для приватного будинку

Сонячні електростанції є найбільш перспективною і поширеною технологією виробництва енергії з альтернативних джерел. Вони відносно прості за конструкцію, невибагливі при експлуатації та транспортуванні, і саме на СЕС діють найбільш вигідні ставки в Україні так званого «зеленого» тарифу.

Домашні сонячні електростанції — це комплекс обладнання, що складається з декількох основних компонентів, а саме:

  1. Сонячні панелі, котрі виробляють енергію при сонячному освітленні.
  2. Інвертор, який відповідає за перетворення постійного струму в змінний і за підключення до зовнішньої мережі. Розрізняють гібридні, автономні та мережеві інвертори.
  3. Контролер — розподіляє енергію у внутрішній мережі, включаючи живлення електроприладів і зарядку АКБ. Досить часто контролер поєднують з інвертором в одному корпусі.
  4. Акумуляторні батареї — для накопичення енергії, яку можна використовувати у похмуру погоду або в нічний час доби. У склад мережевих сонячних станцій АКБ не входять.

Якщо ви плануєте підключити вдома сонячну електростанцію, монтаж повинні проводити професіонали, котрі фахово розбираються у такій техніці. Більш того, професійна консультація бажана ще на етапі вибору обладнання, тому що кількість АКБ, інверторів і панелей може варіюватися у залежності від ваших потреб і енергоспоживання домогосподарства. Крім того, на більш потужні сонячні електростанції ціна вище, а консультант допоможе підібрати оптимальну потужність і не переплачувати за зайві модулі.

Принцип роботи сонячної електростанції

  • В основі СЕС діє фотогальванічний ефект — коли сонячні промені потрапляють на кремнієві пластини (їх дві — катод і анод), різниця в кількості електронів між пластинами приводить їх до руху, в результаті якого виробляється енергія.
  • Генерований таким чином постійний струм передається далі на інвертор, де перетворюється у змінний струм (з напругою 220 або 380 вольт).
  • Перетворений струм проходить через контролер, де розподіляється на зовнішню, внутрішню мережу, а також для зарядки АКБ (у автономних та гібридних станцій).

Ефективність СЕС не залежить від зовнішньої температури, тому що для виробництва енергії використовуються фотони сонячних променів, а не тепло. Ключовим фактором є сонячна активність у Вашому регіоні на даний час.

Сонячна електростанція — це найбільш екологічно чистий спосіб видобутку електроенергії. Встановивши таку станцію, Ви почнете істотно економити відразу, а у подальшому — добре заробляти, продаючи електрику енергопостачальній компанії за «зеленим» тарифом.

сонячна електростанція

Більш докладна ірформація про сонячні електростанції на сайті компанії «Соларбуд» Solarbud.Energy

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.

Рейтинг@Mail.ru
Рейтинг@Mail.ru